wykonawcy

Foliba

FolibaFoliba powstał w 2005 roku w Brzegu, założony przez Łukasza Dembińskiego. Jest to projekt zrodzony z czystej pasji do bębnów i kultury afrykańskiej. Nasza muzyka wyrażona jest poprzez rytm bębnów i towarzyszący mu taniec. Koncert Foliby to pełne ekspresji, niezwykłe widowisko na scenie, nie pozostawiające nikogo obojętnym.

Czytaj więcej: Foliba

Mate

MateMate to pięciu przyjaciół, którzy grają muzykę, co w ich sercach rośnie. Spotykaliśmy się od wielu lat najróżniejszych konfiguracjach osobowych i muzycznych. W końcu w roku 2006 uznaliśmy, że razem gra nam się najlepiej i powstało tym samym Mate.

Czytaj więcej: Mate

Unity3City

unity3city to projekt, łączący dokonania, umiejętności i potencjał trójmiejskich muzyków, wokalistów, selektorów, grafików, VJów, promotorów i organizatorów działających w stricte i około jamajskich stylistykach. To swoiste zjednoczenie znajomych z podwórka, twórców autorskich projektów, członków zespołów, aktywnie działających organizatorów i promotorów na trójmiejskiej scenie reggae/dub.

Czytaj więcej: Unity3City

Village Kollektiv

Village KollektivMuzyka generowana przez VK to fuzja elektronicznych dźwięków z "żywym" brzmieniem oryginalnych instrumentów i śpiewu. Tradycyjne muzyczne korzenie tworzą układ scalony z komputerową partyturą, tworząc nową przestrzeń dźwiękową, w której ekspresja słowa "ludu" nabiera wyrazistej wymowy.

Czytaj więcej: Village Kollektiv

Stage of Unity

Stage of UnityZespół powstał wiosną 1988r. we Wrocławiu. Już pierwszy koncert (Reggae nad Wartą, Gorzów Wielkopolski) udowodnił, że formacja jest znakomita (20 minutowe standingovation). Od tego czasu Stage Of Unity, mimo mocnego osadzenia w pulsie Reggae przechodziła wiele przeobrażeń, a życiowe ścieżki muzyków wielokrotnie rozchodziły się, co również wzbogaciło brzmienie.

Czytaj więcej: Stage of Unity

United Flavour

United FlavourWpływy wielu kultur - Hiszpanii, Afryki i Centralnej Europy - stworzyły niezwykle energetyczny mix stylów muzycznych. W muzyce tworzonej przez United Flavour usłyszymy m.in. reggae, latino, soul, hip hop, r'n'b i dancehall. Podczas koncertów zespół pokazuje, że ludzie różnych narodowości, religii i wierzeń mogą współpracować ze sobą bez żadnych problemów, konfliktów czy jakiejkolwiek formy przemocy.

Czytaj więcej: United Flavour

Daab

DaabPowstał w marcu 1983 roku w Warszawie. DAAB to najpopularniejszy polski zespół reggae'owy, grający łagodną, wręcz piosenkową odmianę tej muzyki (jego hasłem jest "Daab - muzyka serc").

Czytaj więcej: Daab

Czerwie

CzerwieGrupa Czerwie zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwiekoło Roczyny Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy znani wcześniej z gry w takich projektach jak Odkryta Ameryka i Macica, Bordo, Maguka, Szip.

Czytaj więcej: Czerwie

Masala

Masala fot. by Piotr KlubinskiMasala to unikatowy kolektyw, który przekraczając wszelkie granice łączy brzmienia tradycyjnych, orientalnych instrumentów i technik wokalnych, nowoczesną elektronikę i 'połamane', klubowe rytmy oraz środki wyrazu charakterystyczne dla wielkomiejskiej kultury ulicznej takie jak turntablism czy zaangażowany społecznie MC'ing. Za sprawą członków zespołu, te na pozór całkowicie odległe elementy okazują się doskonale ze sobą współgrać, a na ich skrzyżowaniu powstaje utrzymana na najwyższym poziomie, niepowtarzalna muzyka.

Czytaj więcej: Masala

Plebania

PlebaniaHel w 1991 roku, tam sięgają „początki" Plebanii. Sami Muzycy na pytanie o „uprawianą dziedzinę" odpowiadają: „punk reggae indian music".
Mimo, że zespół używa niezrozumiałego przy „pierwszym kontakcie" języka, przekaz zawarty w pieśniach Plebanii jest przejrzysty: mitakuye oyasin, co po lakocku oznacza: „wszyscy jesteśmy krewnymi". Wieloletnia obecność na scenach polskich festiwali i scenach klubowych.

Cała Góra Barwinków

Cała Góra Barwinkówpowstała latem 2002 roku w Kłobucku koło Częstochowy. Muzyka Barwinków to oryginalne połączenie melodyjnego ska i reggae, podane z punkowym wykopem. Grupa ma na swym koncie dwie płyty demo i wydaną w grudniu 2004 roku nakładem wydawnictwa ZIMA debiutancką płytę zatytułowaną po prostu Cała Góra Barwinków.

Czytaj więcej: Cała Góra Barwinków

Creska

Creskazespół powstał w 2006 roku. Jest pierwszym regularnym składem „uprawiającym" reggae w Gorzowie. Dobre podkłady połączone z dojrzałymi tekstami. Właśnie to wyróżnia tę niezwykle młodą grupę muzyków.

Czytaj więcej: Creska

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.