Mesajah i Natural Dread Killaz

messajah_1sMesajah to frontman Natural Dread Killaz, który wspierany przez brata paXona od 2003 roku tworzy reggaeowy kolektyw, w którym oboje pełnią role nawijaczy i producentów. Obaj muzycy są mocno osadzeni w muzyce reggae, jednak ich pierwsze produkcje nie nawiązywały do muzyki o jamajskim rodowodzie. Zaczynali od trip-hopu i dubu, a reggae dopiero z biegiem czasu stało się głównym nurtem ich produkcji. „Wyszło to naturalnie.

W międzyczasie zaczęliśmy pisać teksty, które nagrywaliśmy do powstających na bieżąco reggaeowych riddimów" - wspominają. W swojej muzyce koncentrują się na sięganiu po gatunki, które są im najbliższe, a więc reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak są też otwarci na inne wpływy, czego dowodem są chociażby salsowe elementy pojawiające się w kawałku „Sample" z krążka Naturalnie. Nie zapominając o korzeniach gatunku, członkowie NDK szukają innych, niekonwencjonalnych rozwiązań, starając się iść dalej niż inni i wyznaczać nowe muzyczne kierunki.

 

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy, stając się autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie.
Przebojowość i niekwestionowane zdolności zapewniły liderowi Naturalsów występy z wieloma artystami w Polsce i za granicą. Razem z NDK grał na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy czy Arrested Development. Często można zobaczyć ich także na koncertach u boku takich wykonawców jak:
donGuralesko, Hemp Gru, DJ Feel-X, Abradab, Dreadsquad, Jamal, K.A.S.T.A., Love Sen-C Music, Afromental, Hirek Wrona. Energia emanująca ze sceny sprawia, że fani takich zespołów jak Kult, Oddział Zamknięty czy Indios Bravos również poczują pozytywne wibracje Naturalsów.
Zespół gościł na najważniejszych imprezach muzycznych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Koncertował m.in. na One Love Sound NDK-Press-Photo-1_referenceFest 2005-2007, Wroc Love Exclusive Stage 2007, XIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą czy Ostróda Reggae Festival. Byli też w pierwszej piątce spośród tysięcy uczestników VENA Music Festiwal 2007.
Nakładem Pink Crow Records ukazał się pierwszy solowy krążek Mesajah Ludzie prości, który zaskakuje interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu stworzonymi przez artystę. Płyta zawiera 11 utworów, a singlem promującym ją jest utwór „Każdego dnia", do którego teledysk obejrzeć można na naszej stronie w dziale Multimedia. Oprócz Mesjah, paXona i Yanaza swój wkład w powstanie płyty mieli także m.in.: pMx, Junior Stress, Grizzlee, Cheeba, O.M.A., Grubson i DJ Feel-X.
Album Mesajah cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów, bardzo dobrze radzi sobie na prestiżowej Liście Przebojów Radiowej Trójki.

Tekst: Lion Stage Management
Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.