Reggae nad Wartą to pierwszy i najstarszy z Polskich letnich festiwali muzyki reggae. Jego „historyczne" edycje zaczęto organizować 27 lat temu. Od 2005 r. staraniem Miejskiego Centrum Kultury reaktywowany festiwal jest nie tylko nobliwą tradycją, ale wciąż żywą ideą. Cieszy się dużą estymą środowiska muzycznego i kolejnych pokoleń wykonawców, dla których występ na RnW jest ważnym doświadczeniem. Od lat „Reggae nad Wartą" nie jest ani jedynym, ani największym, ale nadal pozostaje szczególnym i wyjątkowym Festiwalem. Gości najzdolniejszych debiutantów, gwiazdy polskiego reggae i artystów zagranicznych. Starannie dobierany line up prezentuje wszystkie najważniejsze jamajskie nurty od tych najbardziej „korzennych" roots poprzez ska i dub po dancehall i okolice hip hopu. Przyciąga to nie tylko młodą publiczność ale i ich rodziców pamiętających lata 80 te.

Z niekomercyjnych gatunków muzycznych reggae może pochwalić się największą liczbą wyspecjalizowanych festiwali. Co przesądza o popularności bądź co bądź niemainstreamowego gatunku szczególnie wśród młodego pokolenia słuchaczy. Bogactwo formy, ważne społecznie treści i przekaz pozytywnej energii. Właśnie na taką imprezę Was zapraszamy, różnorodną muzycznie, pełną radości, tańca ale i namysłu nad pięknym, pokojowym przesłaniem.

Impreza jest co prawda biletowana ale cenę staraliśmy się skroić na kieszeń młodego człowieka na wakacjach. Koncerty odbywają się w nowoczesnym amfiteatrze oferującym świetne warunki do odbioru muzyki i komfort wykonawcom.

 

Reportaż RNW 2014:
Galeria RNW 2014

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.