Czerwie

CzerwieGrupa Czerwie zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwiekoło Roczyny Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy znani wcześniej z gry w takich projektach jak Odkryta Ameryka i Macica, Bordo, Maguka, Szip.

Czerwie są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007).

Uskuteczniono sprawnie około 300 koncertów. Wyszła nawet kiedyś oficjalnie na świat płyta pt. "Padlina" oraz limitowany projekt wystawienniczy pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu".

Sztywne podziały na style w muzyce Czerwie obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek.

Folklor słowiański i żydowski splata się z egzotyczną muzyką świata... To publiczność decyduje o tym, jak zagrają Czerwie.

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.