wykonawcy

Visualart"Z Reggae nad Wartą związany jestem od początków istnienia festiwalu najpierw, jako widz, później muzyk zespołu SELALAIKATHA i w trzech ostatnich latach tworząc oprawę wizualną. Najbliższe mi są ilustracje do muzyki, która odwołuje się do NATURY, rytmiki pierwotnej, obrzędu, pierwotnych społeczności i wierzeń. Nie obce mi są również eksperymenty z muzyką poszukującą swojej wizualnej płaszczyzny. Kieruje mną głównie idea prostoty stąd wykorzystywane przeze mnie techniki ilustracyjne są zapożyczone z domowego DO IT YOUR SELF"-mówi Rafał "Majonez" Fórmaniak. Kolektyw VJ'ski.

Czytaj więcej: Visualart

Lion VibrationsLion Vibrations to kontynuacja muzycznej drogi dolnośląskiego zespołu Zgroza, który na rynku muzycznym istnieje od 1997 roku. Zespół niewątpliwie należy dziś do czołówki wykonawców reggae w Polsce.

 

Czytaj więcej: Lion Vibrations

Pozitiv SelectaPOZITIV SELECTA aka RZEŻNIK aka PUMEX muzyką zajmował się od zawsze.
Swoją muzyczną przygodę zaczął w gorzowskim CASTOS, póżniej grał na basie z Darkiem Maleo Malejonkiem w zespole HOUK przez 10 lat i nagrał płytę "EXTRA PAN". Po zawieszeniu działalnosci zespołu jego dalsza przygoda z muzyką poszła w kierunku DJ'ki i sceny soundsystemowej. Rozkręca wiele imprez reggae w jamajskim stylu i nie tylko, co można było usłyszeć między innymi na festiwalach
Reggae nad Wartą. Ostatnio pracuje nad swoim własnym projektem.

POZITIV SELECTA ZAPRASZA NA SWOJĄ POZYTYWNĄ SELEKCJĘ NA TEGOROCZNY
FREE OPEN AIR FESTIWAL REGGAE NAD WARTĄ.

RaggafayaFormacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów.

Czytaj więcej: Raggafaya

SmokeDaCrack OFFSmokeDaCrack OFF to niespożyta energia wokalna Kasi Malendy i młodego jamajczyka Kinga, wspomaganych riddimami Piotra Krakowskiego i wytrawnym mixem Smokesystem'a.
SmokeDaCrack OFF to nowy projekt Piotra Krakowskiego, twórcy niecodziennej płyty "Krakowski: Pankracy Sessions".
Wystąpiła tu czołówka polskiej sceny reggae: Ras Luta, Junior Stress, Cheeba, Bob One.

Czytaj więcej: SmokeDaCrack OFF

AbradabABRADAB– współtwórca hardcore psycho-rapu i jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44 który sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. AbradAb to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae.

Czytaj więcej: Abradab

SedativaSEDATIVA feat. DAWID PORTASZ Zespół Sedativa powstał w 2000 roku w Warszawie jako dwuosobowy elektroniczno-dubowy projekt Ramiego Al Ali (instrumenty klawiszowe, Syria) oraz Ignacego Pluzanskiego (groovebox). Wkrótce do projektu dołączył Jurek "Buras" Burkacki (gitara basowa) i Andrzej "Jawor" Jaworowski (gitara), grający wcześniej w zespole TRANSMISJA.

Czytaj więcej: Sedativa

DUBSKADUBSKA - to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Grupa ma na koncie 3 płyty i setki koncertów w całej Polsce oraz koncerty zagraniczne: Czechy, Austria, Rosja, Grecja. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock.

Czytaj więcej: DUBSKA

JamalHistoria Jamala rozpoczela sie w 1999 roku, kiedy dwoch muzykow pochodzacych z Radomia: Tomasz „Miod" Mioduszewski i Lukasz Borowiecki rozpoczeli wspolprace, tworzac głownie kawalki rapowe. W miedzyczasie Miod zalozyl specyficzna, kilkunastoosobowa ekipe Le Illjah, grajaca muzyke z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z ta formacja, Miod powrocil do intensywnej pracy przy projekcie Jamal.

Czytaj więcej: JAMAL

NaamanNAAMAN to lubińska formacja reggae istniejąca od 1998 r. Zespół porusza się przede wszystkim w nurcie muzyki jamajskiej, czerpiąc inspirację z korzeni tej muzyki, typowego jamajskiego beatu, poprzez dub, modern roots. W muzyce Naaman nie brak też elementów funky czy soul. Grupa ma na swoim koncie udział w wielu koncertach i znaczących festiwalach w Polsce, takich jak: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Slot Art Festiwal, Afryka is Hungry. Pierwszym nagraniem studyjnym jest maxi-singiel Reggae, Ragga, Dub-Style nagrany w roku 2003r.

Czytaj więcej: Naaman

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.