Wykonawcy

indiosINDIOS BRAVOS Ewoluująca od samego początku powstania zespołu muzyka grupy to swoista mieszanka reggae, rocka i bluesa. Mocną stroną utworów są teksty, niosące pozytywne, filozoficzne przesłanie, charyzmatyczny wokalista Gutek (Piotr Gutowski) i lider Piotr Banach, współtwórca sukcesów grupy Hey w pierwszym okresie działalności zespołu.(do 1999roku).

http://www.indiosbravos.com/

 

Aktualny skład:
Piotr Gutkowski – voc
Piotr Banach – git
Krzysztof Sak – git
Maciej Cybulski – kb
Ryszard Łabul – bg
Lech Grochala – dr

Dyskografia:
Part One – 1999
Mental Revolution – 2004
Peace! – 2007
Indios Bravos – 2009
On stage – 2009

IB występowali na Reggae nad Wartą w 2006 roku! Największe przeboje to między innymi: „Pom pom”, „Tak to tak”, „Zabiorę Cię” a przede wszystkim „Czas spełnienia”.

Piotr Banach ( kompozytor,autor tekstów, gitarzysta, lider formacji IB) Na scenie występuje od 1982 roku, w zespołach PARAGRAF 4, KRYTERIUM, GRASS (uczestnik historycznych edycji Reggae nad Wartą), KOLABORANCI, DUM DUM i w latach 1992 – 1999 HEY, gdzie z Kasią Nosowską był współautorem największych przebojów z pierwszego okresu działalności grupy.( jedne z najważniejszych płyt polskiego rocka: FIRE, HO,HEY-Live,Helodore,HEY ?). Na imponujący dorobek artystyczny składa się także 5 przebojowych albumów INDIOS BRAVOS i solowa płyta WU-WEI.

Piotr Gutkowski – wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki reggae i hip-hop. Współpracował wykonawcami hip-hopu , m.in.: Kaliber 44, Paktofonika, Abradab, Vienio & Pele oraz HST, Tede, Numer Raz, WSZ & CNE, Wojtas, Borixon, PIH, Fokus. W 1995 poznał Piotra Banacha , który zainteresował go muzyką reggae. W 1999 z grupą Indios Bravos wydał płytę Part One. Pozostał wokalistą zespołu również na jej kolejnych, łącznie 5-ciu albumach. W 2002 przygotowywał się do wydania autorskiego albumu, który ostatecznie nie został wydany. Zrealizowany materiał ukazał się w postaci EP zatytułowanej Mamto. W 2005 wziął udział w nagraniu solowej płyty Piotra Banacha Wu-Wei.

{jcomments on}

enchantiaENCHANTIA (Reggae, Ska) pełna radości i energii, sześcioosobowa ekipa z Trójmiasta. Zagrali wiele wspaniałych koncertów m.in. na Metropolia jest Okey, Ostróda Reggae Festival, Heineken Open'er czy warszawskim Brylfest. Grają to co czują i co im w sercach podskakuje.

 

 

 

W składzie:
Hinzu (drum),
Roman (keyb),
Senior Orz (bass),
Owca (guit)
Sara (voc) oraz
Janek (dubmaster).
Chcą zapoznać się blizej z artystami wejdz na stronę www podaną ponizej
http://www.myspace.com/enchantiaband

{jcomments on}

sedativaSEDATIVA. Muzyka zespołu to dojrzała i wyrafinowana, przekraczająca granice kultur fuzja wielu gatunków. Ma wszelkie przesłanki, żeby zakochali się w niej zarówno fani Boba Marleya, jak i miłośnicy Dead Can Dance, muzyki arabskiej czy world music. Obok arabskiego folkloru znajdziemy jamajską pulsację, jazz, dubową przestrzeń i rockową ekspresję,które razem z charyzmatycznym wokalem Dawida Portasza tworzą niepowtarzalny przekaz.Założycielem i liderem grupy jest pochodzący z Syrii klawiszowiec,Rami Al Ali.

Sedative.art.pl

Czytaj więcej: Sedativa

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.