wykonawcy

Bakshish

Skład:
Jarek "JAREX" Kowalczyk - vocals                                             Mariusz "MARIO TOLO" Litner - guitar,backing vocals
Tomasz "JUNIOR TOM" Wójcik - guitar,backing vocals                Andrzej "KAZEK" Roemer - bass
Andrzej "KAPSEL" Rak - drums                                                Sławomir "BIRDY" Kaczmarzyk - keyboards,piano
Monika Biczysko - sax,vocals                                                   Adam Mościcki - percussions

Zespół BAKSHISH powstał wiosną 1982 r. w Kluczborku na bazie kilku lokalnych zespołów. Muzyczne poszukiwania rozpoczęte od ska i rock-steady po kilku miesiącach przyjęły formę reggae. Rok 1982 oprócz koncertów w całym kraju przyniósł pierwsze sukcesy - awans do finału i pierwszej dziesiątki w konkursie "Kto najlepszy w tym Rocku?". Rok później znów pierwsza dziesiątka - tym razem w Jarocinie. Popularni i obecni na wszystkich ważniejszych koncertach rockowych, nie otrzymali żadnych propozycji od firm płytowych. Wielu muzyków pozbawiło to entuzjazmu i chęci do grania, co spowodowało, że przez zespół przewinęło się kilkadziesiąt osób. Jedynym śladem działalności w tamtym okresie, jest ukazanie się piosenki Bakshishu, pt. "Czarna Droga", obok takich zespołów jak Tilt, Armia, Moskwa i innych na płycie FALA wydanej w 1985 roku. Niewątpliwie było to dużym sukcesem znaleźć się na najbardziej kultowej płycie lat osiemdziesiątych.

Po wielu latach oczekiwań zespół realizuje za własne pieniądze pierwsze nagrania demo w Polskim Radiu Opole, ale ich prezentacja firmom płytowym nie przynosi żadnych efektów. Dzięki pomocy kilku przyjaciół zespół odbył trasę po Niemczech, gdzie też zrealizował kolejne nagrania. Zespół decyduje się na własne wydanie tego materiału w formie kasety demo pt. "Open Your Heart "

Po 10 latach istnienia, w roku 1992 zespół zrealizował w studiu ZŁOTA SKAŁA swoją pierwsza, płytę "ONE LOVE" (MJM Sony Music Polska) - Płyta przyniosła wiele przebojów, jak choćby "Czas", "Samotność" czy "Good Life". Dzięki tej płycie zespół umocnił swoją pozycję na polskim rynku muzycznym, jednocześnie stając się jednym z najpopularniejszych polskich zespołów reggae.

W roku 1994 ukazuje się kolejna płyta "EYE" (MJM Sony Music Polska). Zaskakuje brzmieniowo, stylistycznie i tekstowo. W przeciwieństwie do albumu "ONE LOVE", połowa utworów na tej płycie jest polskojęzyczna, najpopularniejsze z nich to "Słuchaj mnie" i "Dyskryminacja" -piosenka skomponowana w trzech językach polskim, hebrajskim oraz w jednym z dialektów afrykańskich, z udziałem artystów z Izraela i Afryki Śr.

Muzycy zespołu Bakshish to niezwykle aktywni artyści, zaangażowani też w inne projekty. Wokalista Jarek Kowalczyk jest DJ-em Sound Systemów. W 1996 r. ukazał się jego pierwszy solowy projekt TABU DUBY pt. "Pro-Jah-Acts" (wyd. W MOICH OCZACH). Jest to niezwykły na naszej scenie eksperyment podążający techno-reggaeowym szlakiem przetartym przez Zion Train. W 1999 r., kolejna produkcja Tabu Duby pt. "Transfusion in Dub"

Kolejną ważną osobą w zespole jest gitarzysta Tomek Wójcik - mistrz efektów dubowych. To jego ostre, kąsające akcenty a w niektórych piosenkach bardzo melodyjne solówki przybierają kosmiczne brzmienia w poszukiwaniu nowych form wyrazu. Warto wspomnieć, że Tomek grał w nieistniejącej już niemieckiej formacji reggae THE VISION z Hannoveru. Teraz pracuje nad własnym projektem. Jest to zespół KREUZBURG (agressive speed, jazz, funky, reggae, techno beat), w którym zaangażowani są też pozostali członkowie Bakshishu. Ostatnim bardzo ważnym projektem dla muzyków Bakshisha jest udział w nagraniu solowego projektu Darka Malejonka, lidera tak legendarnych grup jak IZRAEL, HOUK, 2TM23 i ARKA NOEGO.

www.bakshish.webstyle.pl

Paraliż Band

Zespół powstał w czasach, kiedy wszyscy chodziliśmy jeszcze do liceum. Początkowo nie byliśmy zdecydowani, co grać, dlatego też graliśmy wszystko, co udało nam się ułożyć - choć często muzycznie był to zwrot w kierunku punkrocka. Ostre brzmienia szybko nam się jednak znudziły i ktoś wpadł na pomysł, aby spróbować czegoś spokojniejszego. A że większość z nas uznawała i lubiła twórczość Boba Marleya czy Petera Tosha itp., to postanowiliśmy spróbować zagrać właśnie coś w tym stylu.
... i udało się. Reggae to jest to. Można poprzez tę muzykę wyrazić praktycznie wszystko - wszystko co złe: strach, ból, niemoc, złość, nienawiść, ale także wszystko to co dobre: radść, miłość, zabawę, spokój i wiarę. Reggae to nie tylko muzyka, reggae to nie tylko uczucie, reggae to sposób bycia i odbierania świata lepszym niż jest - dlatego reggae jest z nami dzisiaj i myślimy, że pozostanie z nami do końca ...
Skład zespołu zmieniał się i najczęściej zmiana ta zachodziła na miejscu wokalisty. Na samym początku swoim głosem wspierał nas Gera ( Darek Gerc ), ale swoją przynależność do naszego zespołu zakończył z dniem pozytywnego zdania egzaminów na AWF w Warszawie, a było to w 1997 r. Był to okres grania tego, co popadnie, ale jakże radosny okres. Niestety Gera musiał wyjechać ...
Kolejną zmianą w zespole była współpraca z Moniką Kinal. Monika zastąpiła Gerę w miejscu vocala i ponadto zagrała w kilku piosenkach na flecie poprzecznym. Z nią też nagraliśmy naszą pseudodemo kasetę. Z Moniką nie graliśmy jeszcze reggae, ale nasza muzyka wyraźnie zmierzała w tym kierunku. Niestety rok później, tak jak Gera, Monika wyjechała z Torunia na studia do Warszawy - hmmm czyżby edukacja nie służyła muzyce? ;)
Wreszcie znalazł się ktoś, kto chciał sobie pośpiewać w kapeli reggae i zostać z nami na dłużej. Nie musieliśmy długo szukać, miejsce wokalisty przejął młodszy brat Rygla Krzychu, który od samego początku istnienia zespołu wspierał nas duchowo i podsuwał świeże pomysły. Od tego czasu nasza muzyka nabrała nowych kolorów.
Przed Juwenaliami '99 doszli do nas Aga i Turi. Ich instrumenty wniosły do naszego zespołu świeży powiew. Idealnie się dopasowali do zespołu, a jeszcze lepiej było ze zgraniem. Aga gra na saksofonie a Łukasz na waltorni, ale w ramach naszego zespołu udziela się również na trąbce. Co by nie mówić o dźwiękach ich instrumentów w naszym reggae, po prostu MIÓD.
Pod koniec lipca '02, czyli tuż przed wydaniem naszej debiutnckiej płyty, zespół musiał opuścić Krepa, jeden z założycieli zespołu. Historia lubi się powtarzać - odejście Krepy też było podyktowane edukacyjnymi powodami tzn. wyjechał on do Nowego Orleanu (U.S.) na studia doktoranckie z fizyki (swoją drogą można się zastanawiać jak on to wszystko wcześniej łączył: poważne studia na fizyce w Toruniu i granie reggae ;) Z oczywistych zatem powodów potrzebny był nowy gitarzysta do zespołu i w tym przypadku historia się znowu powtórzyła, miejsce Krepy zajęła osoba, która od zawsze była związana z zespołem i która przy nim zawsze się kręciła - tzn. Śliwa. Mniej więcej w tym samym czasie nastąpiła kolejna zmiana w zespole, w miejsce Przemasa, który udzielał się z nami przez jakiś czas na puzonie, wszedł Skroba grający na trąbce. Spytacie a co się stało z Turim, ten obecnie przejął inną funkcję - będzie pogrywał na drugich klawiszach.

www.paralizband.art.pl

Culcha Candela

Zespoł Culcha Candela to mieszanka ludzi o różnych temperamentach, pochodzeniu i spojrzeniu na muzykę. Członkowie zespołu pochodzą z całego świata. Culcha Candela została założona pod koniec 2002 roku przez Jonny'ego Strange, Itchyban'a i Lafrotino.Po nich do zespołu dołączyli jeszcze Larsito, Mr.Reedoo, Don Cali i DJ Chino con Estilo. Z biegem lat kapela grała wiele koncertów na żywo, a w 2004 roku wydali debiutancki album Union Verdadera który został bardzo dobrze przyjęty. Ich pierwsza płytę poprzedzały single In Da City , Solarenergie i Union Verdadera. Na trasach koncertowych zespół był wspólnie z Saian Supa Crew, Gentleman i Söhnen Mannheims. W maju 2005 ukazał się remix von Sientelo, hit reagge nagrywany z puertorykańczykiem Speedy i amerykaninem Lumidee.12 września 2005 ukazał się drugi album Next Generation który był punktem wyjścia do pierwszych własnych koncertów.

www.culchacandela.de

Symeon Ruta & Inity Dub Mission (feat. Nowak & Gedeon Jerubaal)

Poznańska Inity Dub Mission utworzona przez muzyków legendarnego Gedeonu Jerubaal – jednego pierwszych zespołów grających reggae w Polsce. , wystąpią z Krzysztofem „Rutą” Rucińskim i gitarzystą GJ, Nowakiem, mieszkającymi od lat w Kanadzie.

GEDEON JERUBBAAL debiutował we wrześniu 1983 roku, stanowiąc razem z IZRAELem, DAABem i BAKSZYSZem pierwszą generację polskiego reggae. Zespół działał oficjalnie w Polsce zaledwie pięć lat, ale zdążył zagrać ok. 300-tu koncertów, jeżdżąc intensywnie po całej Polsce.
W latach '84 - '88 GEDEON brał udział we wszystkich edycjach Muzycznego Campingu w Brodnicy, Reggae is King w Poznaniu, Reggae nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim, Winter Reggae w Gliwicach oraz warszawskich "Marlejek". Ponadto współpracował z Adrianem Sherwoodem z londyńskiego ON-U Sound. Zostawił po sobie dwa single, dwa numery na składance wydanej przez radiową "Trójkę" oraz miksowany przez Sherwooda kawałek na kompilacji "Reggae from Around the World" waszyngtońskiej wytwórni RAS Records.
Trzech muzyków GEDEONa (Ruta, Nowak i Maka-ron) mieszka obecnie w Montrealu, gdzie nadal prowadzą różne punkowo-reggaowe formacje (Anal C.U.T., Flying Blades, Another Kultur Klash). Nie przeszkadza im to grać i nagrywać podczas wizyt w Polsce. Utworzyli także własny projekt wydawniczy 12 Plemion, którego pierwsze trzy produkcje to kaseta GEDEONa "Najstarsze Przymierze", kompilacja wokalisty "Symeon Ruta" oraz solowy projekt gitarzysty "Maka-Ron: From Poland to Dubland"
Krzysztof „Ruta” Ruciński (na zdjęciu) trzy lata temu prowadził festiwal „Reggae na Piaskach” , na którym wystąpił również z Basstionem.

I2ZRA3L 83 projekt

I2ZRA3L`83 projekt prezentuje repertuar grupy z pierwszego, pionierskiego i dla wielu najważniejszego okresu twórczości zespołu. Możemy przekonać się , że materiał nagrany na płytach Biada Biada Biada, Nabij Faję, Duchowa Rewolucja nie starzeje się nigdy , tak jak i sam zespół który w doskonalej formie powrócił w projektach I2RA3L`83, I2RA3L -MAGNETOSFERA, przygotowuje płytę i gra świetnie odbierane koncerty.

Skład:
Robert "Brylu" Brylewski - vocal, gitara                                    Paweł "Kelner" Rozwadowski - vocal
Jaromir Puszek - perkusja                                                      Sławek "DżuDżu" Wróblewski- bass
Piotr "Samohut" Subotkiewicz- klawisze                                  Włodek "Kinior" Kiniorski - instrumenty dęte i perkusyjne
+ sekcja dęta !!!

Vespa

Skład:

Alicja - wokalizy, saksofon, czarowanie publiki                  Szymon a.k.a. "Porek" - trąbka, rechot, nos (ale nie nosek)
   Waldemar - puzon, ruch sceniczny                                   Maciek - gitara, zarost, mimika
   Krzaq - bas, obciach, wieśniactwo
   Nosek - bębny, sypanie kartuflami, mądrość i doświadczenie z wieku wynikające

Wśród zespołów funkcjonujących na polskiej estradzie, Vespa stanowi prawdziwy ewenement: na próżno szukać drugiej grupy, która wykonując muzykę lekką, łatwą i przyjemną była jednocześnie tworem tak kontrowersyjnym. Vespa, nieustannie posądzana o niecne praktyki szatanistyczne i okultyzm, wywołująca pijackie burdy i odważnie mówiąca o swych skłonnościach do narkotyków i perwersyjnych odmian seksu od 10 lat balansuje na granicy prawa, przeganiana ciągłymi procesami o zniesławienie i obrazę uczuć religijnych od Ustrzyk po Hel. Jednakże to wszystko stanowi jedynie tło dla wyśmienitej porcji ska, swinga i rocksteady, prezentowanej przez zespół. Panie i Panowie, oto jedyny i niepowtarzalny, gwarant wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń estetycznych - zespół VESPA.

www.vespa.odra1300.org

Jah Meek & Marlene Johnson & Tumbao Riddim Band

Jah Meek urodził się w 1971 na północnym wybrzeżu Jamajki. Zaczął śpiewać już w szkole średniej. We wczesnych latach 90-tych JAH MEEK pracował na Jamajce razem ze swoim przyjacielem Jahmali, teraz jednym z czołowych rdzennych Jamajskich artystów. Jednakże pomimo śpiewania w lokalnych studiach nagraniowych nie chciał stać się częścią powielającej kultury zgromadzonej wokół tych studiów i zaczął poszukiwać nowe brzmienia poza Jamajką. Od jakiegoś czasu przebywa w Niemczech gdzie pracuje i publikuje między innymi z Movements, Brothers Keepers, D-Flame, Tolga, Xavier Naidoo i
Tricky Cris. W 1997 roku Jah Meek wspólnie z Raggamuffin Sound System nagrał swój pierwszy singiel "The Riddim" - Global Youth feat. Jahmeek. Kawałek ten był emitowany m.in. w takich stacjach jak VIVA czy MTV oraz doszedł na 10 miejsce w radiowej liście przebojów. Jakiś czas później Jah Meek stał się przewodnim głosem nagrania "Riddim" Global Youth, które wydane było przez Sony Music. W 1999 roku Jah Meek wspólnie z grupą Movements wystąpił na największych letnich festiwalach reggae w Europie (m.in. Summer Jam, Chiemsee Reggae Festival, Sunsplash Wiesen, Rock am Ring itp.). Ostatnie 2 lata JAH MEEK włożył całą swoją energię w najnowszy solowy album zatytułowany "Touched By An Angel" na którym występują takie gwiazdy jak Luciano czy Jahmali ! Album ten został wydany w marcu 2005 roku przez Velocity Sounds Records i stał się odkryciem roku w Niemczech. Od tego momentu trwa wielka europejska trasa koncertowa promująca ten najnowszy album. Na RnW07 wystąpi z doskonałą grupą TUMBAO RIDDIM BAND i wokalistką Marlene Johnson. Jej fantastyczny, namiętny soulowy głos zaszczepi w każdym słuchaczu poczucie beztroski i zapewni pozytywna energię.

www.jahmeek.com

Wszystkie Wschody Słońca

Zespół to obecnie połączenie najbardziej progresywnego polskiego składu ostatnich lat oraz dwóch wokalistów- Jarexa & Bob One
Wszystkie Wschody Słońca (WWS) - pochodzący ze Słupska zespół, chyba najoryginalniejszy wykonawca na polskiej scenie muzycznej, nie tylko związanej z reggae. Muzyka zespołu to osadzona na wibrujących basie rytmika reggae połączona z etnicznymi wpływami (partie klarnetu i melodiki) oraz nowoczesnych technologii (automat perkusyjny, sampler). Dorobek płytowy zespołu to kaseta „Wszystkie Wschody Słońca” (Alternativo/Folk Time 1997), oraz płyty cd (All Sunrises Soundsystem, W Moich Oczach 2000; rozszerzone wznowienie Mami 2004), „luv etno logic dub” (Home Appliance 2003), oraz zbiór remiksów przygotowanych przez zespół – „RMX-1000” (Lion Stage 2006). Latem 2007 roku, jako pierwszy polski wykonawca, WWS wystąpi na najbardziej znanym europejskim festiwalu reggae – Sumer Jam w Kolonii. Występ w Lubięcinie będzie jednym z pierwszych koncertów przedstawiających nowy materiał.

Jarex jest głosem najdłużej grającego polskiego zespołu reggae – Baksishu. Zamieszczony na legendarnej składance „Fala” (Polton, 1985) utwór „Czarna droga” należy do pierwszych zapisów polskiego reggae. Samodzielne wydawnictwa zespołu przyniosły dopiero lata 90. – nagrane w Niemczech demo „Open Your Heart” (1992) oraz duże płyty „One Love” (MJM 1993) i „Eye” (MJM 1994). Aktywność zespołu w późniejszych latach spadła w związku z chorobą lidera. Po jej pokonaniu nagrana została rewelacyjna płyta „B3” (W Moich Oczach 2000), zespół prezentuje się w znakomitej formie koncertowej.

Bob One to jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych klasyków. Intrygujące teksty jego autorstwa obecne są zarówno na siedmiocalowych singlach („Salam” i „Korupcja Version”, oba nakładem Siódemki.com), jak i na składankach – „Gadam” („Biba!” - Rial Agony, 2005), „Złość i szaleństwo” („Pillar of Salt” – Siódemki.com, 2005), „Sensimilla” – wspólnie z Da Bass („Polski Ogień” – Germaican Polska / Warner 2006), „Czasem” (12” „Otwórz swe oczy”, Siódemki.com 2007). Sporym echem odbiła się również umieszczona w internecie przed ostatnimi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi piosenka „Kaczor”. Bob One na co dzień nawija w sound systemie Rub Pulse, zwycięzcy krakowskiego Sound Clashu z 2002 roku oraz finalisty poznańskiego Clashu z lat 2005 i 2006.

Majestic

Historia:

Początki zespołu Majestic z Gdańska, grającego reggae i ska, sięgają końca 2003 roku kiedy to odbyła się ich pierwsza próba. Po kilku miesiącach pracy zagrali pierwszy swój koncert w gdyńskim klubie Pokład (6.04.2004r). Początkowo skład tworzyło czterech ludzi: (gitara, bas, perkusja, trąbka, wokale). Z biegiem czasu zaczęli grać coraz więcej koncertów a w grudniu 2004 do zespołu dołączył nowy członek – saksofonista. Krótko potem (styczeń 2005) sekcja dęta została rozbudowana o kolejny instrument puzon. Od tego czasu kapela zaczęła bardzo dużo koncertować. Do stycznia 2006 pokazywali się na scenie ponad 100 razy, co daje średnią ponad 5 koncertów miesięcznie. Na wiosnę 2005 roku nagrali swoje pierwsze Demo – całość zrealizowana własnym sumptem. Dzięki nagraniu mogli się pokazać w Polsce. Zagrali w Warszawie, Olecku, Kętrzynie, Ustce, Rumi, Kartuzach, Stalowej Woli, Chmielnie, Turku, Puławach, Mławie, Miastku, Malborku i wielu innych. Pod koniec 2005 roku do zespołu dołączył kolejny instrumentalista – klawiszowiec, zespół tworzyło już 7 osób. Dzisiejszy Majestic to ośmiu instrumentalistów. Mieli okazję zaprezentować się na kilku ogólnopolskich przeglądach skąd przywieźli wiele cennych nagród.

Osiągnięcia:
- zagranie ponad 100 koncertów w 1,5 roku
- 2 miejsce oraz nagroda publiczności na Malborskim Przeglądzie Muzycznym (zgłosiło się ponad 100 zespołów)
- zakwalifikowanie się do finału GoRock w Stalowej Woli głosami publiczności oraz 2 miejsce w tymże finale (+2. miejsce w głosowaniu publ.) – zgłosiło się ponad 120 zespołów
- 1 miejsce na Festiwalu Przeciwko Nietolerancji i Przemocy w Sopocie
- 1 miejsce na Przeglądzie „Rockowania 2005” w Mławie
- 1 miejsce na Przeglądzie „Struna 2005” w Gdańsku
- 1 miejsce na Przeglądzie „Kulturalny supermarket” w Poznaniu (marzec 2006)
- 2 miejsce na Przeglądzie „Muzyczny Most” w Tczewie
- wyróżnienia w Sopocie i Kętrzynie
- zakwalifikowanie się do majowego finału BIS LISTY w Radiu BIS
- zagrabie m.in. z Akurat, Golden Life, Indios Bravos, Maleo RR, Vavamuffin, Brygadą Kryzys, Ingrid (fr.), Yellow Umbrella (ger.), Papriką Korps, Pogodno i wieloma innymi.

Skład:

Michał – wokal, trąbka        Artur – gitara, wokal       Przemas – bas        Adaś – perkusja 

Janek – klawisze                Marcin – puzon             Sasin – sax alt         Kornas – trąbka

viagra ou cialis - - Problèmes sexuels peut commencer dÊbut dans un très style de vie ou ils seront souvent immÊdiatement après un individu a plaisant et faire l'amour. Problèmes produire après un certain temps , ou peut se produire soudainement brusquement en manque de capacitÊ et s'impliquer dans un certain nombre d' pÊriodes de la acte à caractère sexuel. Ce qui peut provoquer difficultÊs sexuelles peuvent être actuel , interne ou la fois . mentale rapports sexuels inclure à la fois interpersonnelle mental problèmes de santÊ mentale au sein de l' à l'intÊrieur du uniques. Interpersonnelles troubles complications comprennent matrimonial ou peut-être questions ou 'absence de confiance ainsi communication ouverte entre concernant partenaires. PrivÊ particulières problèmes psychologiques include , sexe craintes ou culpabilitÊ ou dÊbut traumatisme sexuel . Eventhough it pourrait sembler à part utilisant votre mÊdecin concernant dysfonction Êrectile dysfonction Êrectile , {vont dans des | с | chercher | choisir | get {} une Êvaluation | une Êvaluation}. Complications ou PrÊserver peut être un signer de santÊ qui nÊcessite mÊthode de traitement, y compris maladie de coeur ou mal contrôlÊ diabète . Traiter un sous-jacent le rÊel problème est peut-être pouvoir dysfonction Êrectile .

viagra prix - - Problèmes sexuels peut commencer dÊbut dans un très style de vie ou ils seront souvent immÊdiatement après un individu a plaisant et faire l'amour. Problèmes produire après un certain temps , ou peut se produire soudainement brusquement en manque de capacitÊ et s'impliquer dans un certain nombre d' pÊriodes de la acte à caractère sexuel. Ce qui peut provoquer difficultÊs sexuelles peuvent être actuel , interne ou la fois . mentale rapports sexuels inclure à la fois interpersonnelle mental problèmes de santÊ mentale au sein de l' à l'intÊrieur du uniques. Interpersonnelles troubles complications comprennent matrimonial ou peut-être questions ou 'absence de confiance ainsi communication ouverte entre concernant partenaires. PrivÊ particulières problèmes psychologiques include , sexe craintes ou culpabilitÊ ou dÊbut traumatisme sexuel . Eventhough it pourrait sembler à part utilisant votre mÊdecin concernant dysfonction Êrectile dysfonction Êrectile , {vont dans des | с | chercher | choisir | get {} une Êvaluation | une Êvaluation}. Complications ou PrÊserver peut être un signer de santÊ qui nÊcessite mÊthode de traitement, y compris maladie de coeur ou mal contrôlÊ diabète . Traiter un sous-jacent le rÊel problème est peut-être pouvoir dysfonction Êrectile .

viagra generic - - Problèmes sexuels peut commencer dÊbut dans un très style de vie ou ils seront souvent immÊdiatement après un individu a plaisant et faire l'amour. Problèmes produire après un certain temps , ou peut se produire soudainement brusquement en manque de capacitÊ et s'impliquer dans un certain nombre d' pÊriodes de la acte à caractère sexuel. Ce qui peut provoquer difficultÊs sexuelles peuvent être actuel , interne ou la fois . mentale rapports sexuels inclure à la fois interpersonnelle mental problèmes de santÊ mentale au sein de l' à l'intÊrieur du uniques. Interpersonnelles troubles complications comprennent matrimonial ou peut-être questions ou 'absence de confiance ainsi communication ouverte entre concernant partenaires. PrivÊ particulières problèmes psychologiques include , sexe craintes ou culpabilitÊ ou dÊbut traumatisme sexuel . Eventhough it pourrait sembler à part utilisant votre mÊdecin concernant dysfonction Êrectile dysfonction Êrectile , {vont dans des | с | chercher | choisir | get {} une Êvaluation | une Êvaluation}. Complications ou PrÊserver peut être un signer de santÊ qui nÊcessite mÊthode de traitement, y compris maladie de coeur ou mal contrôlÊ diabète . Traiter un sous-jacent le rÊel problème est peut-être pouvoir dysfonction Êrectile .

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.