wykonawcy

Formacja zrodzona w wyniku połączenia sił zespołów Tribe Of Izrael oraz ARES. Artyści umiejętnie łączą reggae z world music. Lider grupy - Ares Chadzinikolau - w swoich tekstach odwołuje się do filozofii rasta oraz spuścizny narodu greckiego, co w połączeniu z piękną muzyką daje świetny rezultat. Mają na swoim koncie jeden album długogrający - Great Return - wydany w 2007 roku. Obecnie pracują nad nowym krążkiem. Występowali między innymi przed Misty In Roots, Mad Professorem i African Head Charge.
Nowy Sącz 1999 rok to tutaj właśnie narodził się pomysł na założenie zespołu grającego dźwięki rodem z Karaibów. 5 lat trwało ukształtowanie się ostatecznego składu Kultura de Natura. Łączą muzykę reggae z orientalnymi brzmieniami arabskimi. Dzieje się tak za sprawą wokalistki zespołu, o jemeńskich korzeniach. Niedługo po ukształtowaniu składu została wydana EP’ka pt. Wanted. Dotychczas występowali przed czołowymi składami polskiej sceny alternatywnej.
Jest to młody zespół z Pomorza, w skład którego wchodzi dziesięciu utalentowanych muzyków. Fakt, że Etny nie da się zaszufladkować pod jeden gatunek muzyczny, czyni tę grupę jeszcze ciekawszą. Mają w swoim dorobku trzy płyty oraz kilkaset koncertów w całej Polsce i poza nią. Wybuchowa mieszanka korzennego reggae, ska, dancehallu, rocka, world music i wielu innych gatunków z pewnością sprawi, że gorzowska publiczność będzie bawiła się ile sił.
Korzenie zespołu sięgają aż 1994 roku. Już od samego początku grupa stawiała na brzmienie korzennego reggae, czego ucieleśnieniem była wydana przez nich kaseta Roots & Culture. Wielka nadzieja polskiej sceny zawiesiła swoją działalność pod koniec lat 90tych. Na swoim koncie poza legendarną już kasetą mają niewydany dotąd materiał, który krąży po sieci od wielu lat i jest bardzo dobrze znany fanom. Charakterystyczną rzeczą dla zespołu jest wokal Dawida Portasza, posługującego się niezwykle umiejętnie dialektem jamajskim. Na gorzowskim koncercie z pewnością usłyszymy zarówno stare, jak i nowe produkcje grupy.
Jedna z najpopularniejszych grup reggae w Polsce. Aktualnie w skład duetu wokalno-producenckiego wchodzą znani wszystkim Tomek „Miód” Mioduszewski oraz Frenchman. Jamal zyskał ogromną popularność dzięki takim hitom jak Policeman, Kiedyś Będzie Nas Więcej czy Tubaka, pochodzącym z debiutanckiej płyty Rewolucje. Na koncertach występują wspólnie z muzykami grającymi w zespołach takich jak Tumbao Riddim Band czy Bakshish. Obecnie Jamal pracuje nad nową płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.
Dubska Division to nowatorski projekt dwóch świetnych zespołów – polskiego Dubska oraz rosyjskiego Jah Division. Grupy połączyły siły, aby wspólnie nieść pokojowe przesłanie na licznych koncertach. Korzenne reggae okraszone niezwykle autentycznym i unikalnym śpiewem Gerberta Moralesa z Jah Division oraz melodyjnymi głosami członków Dubska, daje niesamowicie mistyczną mieszankę, która poruszy nawet najbardziej zatwardziałych słuchaczy. Podczas Reggae Nad Wartą usłyszymy kompozycje z nowej płyty projektu, nad którą trwają obecnie intensywne prace.
Choć istnieją zaledwie trzy i pół roku, to zdobyli wielką popularność nie tylko na rodzimym Dolnym Śląsku, lecz także w całym kraju. Zawdzięczają to niezwykle oryginalnej muzyce, tworzonej przez czołówkę polskich artystów reggae. Frontmanem zespołu jest Grizzlee (East West Rockers), który swoją charyzmą nadaje Manadze jeszcze większego kolorytu. Projekt wydał dotychczas tylko jedną płytę pt. Czaj Czaj, która odniosła duży sukces na polskim rynku fonograficznym. Na gorzowskim festiwalu z pewnością doprowadzą publiczność do imprezowego szaleństwa.
Po wyjeździe wokalisty Tumbao do Wielkiej Brytanii, zespół postanowił kontynuować swą działalność, lecz w nieco innej formie. Utalentowani muzycy wpadli na pomysł utworzenia Riddim Bandu, aby móc koncertować i nagrywać wspólnie z polskimi i zagranicznymi artystami. Dotychczas największym sukcesem Tumbao Riddim Band były wspólne koncerty z Yah Meek’iem oraz Marlene Johnson. Na Reggae Nad Wartą, do bezbłędnie zagranych podkładów muzycznych, swoją twórczość będzie prezentował jeden z najlepszych polskich wokalistów - Bob One - pracujący obecnie nad debiutancką płytą.
Jest to kolejny zespół pochodzący z północy Polski, który wystąpi na Reggae Nad Wartą. Grupa powstała w 2000 roku, lecz wciąż szuka nowych inspiracji, aby dodać swojej twórczości jeszcze więcej świeżości i oryginalności. Eksperymentują mieszając reggae z angielską alternatywą i innymi nowoczesnymi brzmieniami. Na koncertach prezentują szerokie spektrum dźwięków z różnych stron świata, co zapewnia im niepowtarzalność i wielką energię. W Gorzowie zaprezentują się w pięcioosobowym składzie, któremu przewodniczyć będzie kobiecy wokal.
Ten zespół zna chyba każdy wielbiciel polskiego reggae. Został założony w 1996 roku przez Darka Malejonka. Do tej pory grupa nagrała trzy albumy, w tym jeden live, na którym gościnnie pojawił się Michael Black. W 2003 roku ukazało się DVD z ich występu na Przystanku Woodstock. Obecnie trwają pracę nad kolejną płytą zespołu. Maleo Reggae Rockers zawdzięcza swoją popularność pięknemu przesłaniu pokoju i miłości, ale przede wszystkim niebanalnym tekstom i świetnej oprawie muzycznej. W Gorzowie grupa zaprezentuje wszystko co najlepsze w swoim dorobku muzycznym.
Wayne McArthur jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych artystów na brytyjskiej scenie dub. Muzyką zajmował się już od dziecka, a w wieku kilkunastu lat postanowił zostać wokalistą. Od blisko trzydziestu lat prowadzi swoje własne wydawnictwo - Moonwave Music. Dotychczas współpracował i nagrywał z Mad Professorem, The Disciples, Alpha & Omega i wieloma, wieloma innymi. Po raz pierwszy w Polsce zagości na festiwalu Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim. Na scenie towarzyszyć będzie mu młody wrocławski kolektyw Steppa Warriors. Razem zaprezentują dotychczasowy dorobek wokalisty oraz Jego nowe piosenki powstałe w wyniku wspólnej współpracy.
Ten zespół może okazać się wielką niespodzianką festiwalu Reggae Nad Wartą. Jego najstarszy członek ma 18 lat, pozostali po 16 i 17. Istnieją zaledwie rok, a grają jakby tworzyli skład od długiego czasu. Dobre podkłady reggae połączone z dojrzałymi tekstami. Właśnie to wyróżnia tę niezwykle młodą grupę muzyków. Drżyjcie, bo być może za kilka lat to właśnie oni będą największą gwiazdą polskiego reggae.
Inity Dub Mission to nowy projekt muzyków wchodzących w skład jednej z najstarszych polskich kapel reggae - Gedeon Jerubbaal. W ciągu swojej krótkiej działalności, Zjednoczona Misja Dubowa wypracowała swoje unikalne mistyczne brzmienie, którego nie da się pomylić z inną grupą. Doświadczeni artyści zapraszają do współpracy różnych wokalistów należących do czołówki polskiej sceny reggae. Zespół cały czas intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, która niebawem powinna ujrzeć światło dzienne. W Gorzowie Inity Dub Mission, tak jak w zeszłym roku, wystąpi wspólnie z Symeonem Rutą (wokalistą Gedeon Jerubbaal).
Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.