Wykonawcy 2014

Ghetto Priest feat. Positive Thursdays in DUB
Jeden z najbardziej efektownych wokalistów na brytyjskiej scenie reggae, wieloletni współpracownik mistrza dubu Adriana Sheroowoda oraz Asian Dub Foundation - Ghetto Priest wystąpi na festiwalu Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wlkp. Znany ze swoich energetycznych występów wokalista będzie gwiazdą drugiego dnia festiwalu i zaprezentuje m.in. materiał ze swojego nadchodzącego albumu. Na scenie towarzyszyć mu będzie wrocławska ekipa Positive Thursdays in DUB.

Czytaj więcej: Ghetto Priest feat. Positive Thursdays in DUB

Bethel

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka.
Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia.
Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób.
W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków.

Czytaj więcej: Bethel

Jamal (reagge-dancehall) powstał w Radomiu z inicjatywy Tomasza Mioduszewskiego i Łukasza Borowieckiego.Korzenie zespołu sięgają 1999 roku.Tomasz Mioduszewski związany był z radomską formacją Le Illjah. Zespół tworzył w stylistyce reagge/punk/ska. Grupa zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, zdobyła główną nagrodę na festiwalu reggae w Ostródzie, ma za sobą koncerty w Czechach. W 2004 roku Mioduszewski i Borowiecki wznowili projekt Jamal.

Czytaj więcej: Jamal

KALIBER 44

Na takie koncerty chodzi się na wspomnienie głębokich wzruszeń, w hołdzie dla tego który w podróży, z szacunku dla ustanowionego kanonu i niedościgłych dokonań i w końcu w oczekiwaniu na nową twórczość. KALIBER 44 jak żaden inny skład spełnia te pobudki.

Czytaj więcej: KALIBER 44

JAFIA NAMUEL

Grupa powstała w Pile, w 1994 roku a jej pierwszy ważny koncert odbył się na reaktywowanym w tym samym roku przez Krystynę Prońko festiwalu Rock-Reggae nad Wartą. W 1996 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Roots & Culture". Płyta okazała się sporym sukcesem. Krytycy podziwiali rasowe, jamajskie brzmienie zespołu oraz unikalny, „czarny" głos lidera zespołu - Dawida Portasza. W zespole zakochał się m.in. Jurek Owsiak, który utwór „Pozytywne Myślenie" uczynił hymnem WOŚP. Po tym albumie zespół dawał ponad 100 koncertów rocznie w Polsce ale również często koncertował w zachodniej Europie: w Holandii, Niemczech, Francji i Belgii.

Czytaj więcej: JAFIA NAMUEL

Słoma i D'Roots Brothers, gościnnie Jacek Kleyff

Z wielką atencją powitamy: Jerzego „Słomę" Słonimskiego i Jacka Kleyffa.

''Słoma" jest legendarnym wytwórcą bębnów i muzykiem, od ponad trzydziestu lat współtworzącym alternatywną scenę. Współpracował m. in. z Osjanem, Brygadą Kryzys, Izraelem, Orkiestrą Razem, Antoniną Krzysztoń, Orkiestrą Na Zdrowie.

Czytaj więcej: Słoma i D'Roots Brothers, gościnnie Jacek Kleyff

The Synki o sobie:
- skład dziesięciorga osobowości z kosmosu, muzyczna energia ze skatelity. Rozkręcamy każdą imprezę, kłócimy ze sobą często i ostro ale również szanujemy się i kochamy bardzo mocno. Dobra energia krąży w nas i nigdy nie przestanie. Nie jesteśmy doskonali lecz w 100% prawdziwi. Jeździmy skabrioletem po muzycznych rewirach bez trzymanki i na pełnym gazie. Ska/Reggae/Rocksteady - to są nasze nurty, w których pływamy jak rude kaczki po kałużach... Przybywajcie na nasze koncerty i skaczcie ludziska.

Czytaj więcej: The Synki

ROOTS ROCKETS to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca, początkowo pod nazwą Tybet.

Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się wielokrotnie co dostrzegalne było niemalże z koncertu na koncert. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Płytą, której nagranie zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka. Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w "Pozytywnym Studio". P

Czytaj więcej: Roots Rockets

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.