Wykonawcy 2015

DJ RELAX

Funkcjonuje też pod nazwą Qledub jako Dj, promotor, organizator i animator wydarzeń kulturalno-artystycznych. Grał na takich festiwalach jak Folk Festiwal w Krotoszynie, Reggae na Piaskach, Slot Art Festiwal w Lubiążu koło Wrocławia, MISIETUPODOBA w Tucznie, Regalowisko w Bielawie. Wystepowal m.in. przed Ras Luta, Jabbadub, Gentleman, Dreadzone, Bush Chemists. Działa na polu organizacji imprez poświęconych gatunkowi DUB, lecz nie tylko.

Czytaj więcej: DJ RELAX

SANGOSANGO

ŜANĜO to zespół powołany do istnienia i prowadzony przez Kamila Rogińskiego od 2011 roku. Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisujące się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy. Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie. Program koncertowy prezentuje muzykę autorską, do której powstania przyczyniła się inspirująca różnorodność muzycznych kultur świata. W wykonaniu artystów dolnośląskich, wchodzących w skład zespołu ŜANĜO, tradycja etniczna Ziemi jest monolitem. Muzycy nie zapominają również o własnych korzeniach z powodzeniem przeplatając występy słowiańskimi instrumentami dętymi i smyczkowymi, związanymi z folklorem rodzimym.

Czytaj więcej: SANGO

ALTIMET DENSA

Grajacy drum'n'bass, dawniej w trojmiejskim skladzie Noiz Emitters, obecnie odkurzajacy plyty, gdy czas na to pozwala, pod alter ego Altimet Densa. Ostatnimi czasy jego gusta muzyczne skrecily takze w strone dub'u i dubstepu. W swoim bardziej pastiszowym wcieleniu lubuje sie w muzyce zaslyszanej mlodzienczymi uszami w odleglych czasach schylku PRL'owskiego dobrobytu i troszke pozniej - wczesnego MTV, z ktorych to czasow hity i szlagiery powiekszaja sukcesywnie zbior winylowych singli 7''

BETHELBETHEL

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka.
Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia.
Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób.
W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków.
Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.
Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 400 koncertów po całej Polsce i za granicami Państwa mówi samo za siebie. Przełomowy moment to trasa POSITIVE BETHEL TOUR 2010, która liczyła 80 koncertów. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt: „Muzyka Serc", która jest dostępna w najlepszych sklepach muzycznych. Trasa koncertowa promująca krążek DUCHOWA REWOLUCJA 2011 liczyła 83 koncerty.

Czytaj więcej: BETHEL

G-HOT SOUND

Załoga G-Hot Sound to trójka DJów/selektorów: Dan Ben Cart selecta, GrosSelecta i Madgial którzy popularyzują szeroko pojętą muzykę jamajską. Znani z morderczej selekcji, ich bronią jest muzyka a pociskami winyle. Na rozgrzewkę serwują starannie wyselekcjonowane reggae. By rozpalić ogień na parkietach oprócz najgorętszego dancehallu sięgają po digital, dub, socę, moombahton i inne elektroniczne wynalazki. Ich przepastne case'y kryją również koneserskie perełki ska i rocksteady. Ze swoją pokaźną kolekcją winyli krzewią brzmienie reggae i organizują dancehallowe potańcówki od 2010. Od 2012 G-Hot Family rozrasta się dzięki nawiązaniu współpracy z obiecującą wokalistką Mademoiselle Carmel, największym rudeboyem poznańskiej sceny Robako oraz Mr. Bayermanem - producentem lepiej znanym na Jamajce niż w Polsce.

Czytaj więcej: G-HOT SOUND

MALEO REGGAE ROCKERSMALEO REGGAE ROCKERS

Darek Malejonek (biografia) – swoja karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura, a następnie Izrael-Kultura & Izrael, z którym nagrał pięć płyt („Duchowa Rewolucja 1 i 2″, „Nabij Faje", „1991″,"Live '93" oraz dubowe remixy Brylewskiego – „Izrael in Dub"). Maleo grał również na basie w zespołach Moskwa oraz Armia. Od 1984 Izrael niemal co rok pojawiał się na festiwalu w Jarocinie. Ponadto gościł na sopockim koncercie Najlepsi Z Najlepszych w Operze Leśnej (1986) czy na katowickich Odjazdach (1994). Koncertował poza granicami kraju (np. Austria i Anglia w 1990).W 1989 roku Darek Malejonek założył grupę HOUK.

Czytaj więcej: MALEO REGGAE ROCKERS

BAKSHISHBAKSHISH

BAKSHISH to jeden z fundamentalnych zespołów związanych z historią muzyki korzeni w naszym kraju. W tym roku celebrują swoją długą 30. letnią podroż oraz promują swoja długo oczekiwana płytę "4-I-VER"!

Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstali w Kluczborku w 1982 roku, a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. Poprzez ska i rock-steady szybko dotarli do reggae. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym pamiętnym festiwalu w charakterze gwiazdy. Po 10 latach istnienia w 1992 roku w studio Złota Skała zrealizowali swój pierwszy album "One Love", który sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Czytaj więcej: BAKSHISH

MESAJAH & RIDDIM BANDITZMESAJAH & RIDDIM BANDITZ

Mesajah to wyjatkowo utalentowany wokalista, załozyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz. Od kilku lat, rownolegle z działalnoscia NDK, Mesajah tworzy i koncertuje takze solo. W swojej muzyce koncentruje sie na sieganiu po gatunki mu najblizsze, a wiec reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak pozostaje otwarty rowniez na inne wpływy.

Czytaj więcej: MESAJAH & RIDDIM BANDITZ

ŁOMJAH BWOY & WHITE ELEPHANTŁOMJAH BWOY & WHITE ELEPHANT

Gorzowski soundsystem utworzony przez dwóch Yamańskich nawijaczy. Łomjah bwoy'a oraz White Elephanta. Ich poglądy są jasne. Aktywnie walczą o legalizacje chmielu w plenerze, oraz chcą obalić Babilon. Pierwsza płyta "Gorzowskie kroniki Reggae" została dobrze przyjęta przez słuchaczy, a jeszcze lepiej przez odbiorców podczas koncertów. Ich nadejście zwiastowała pradawna przepowiednia, w której to białe bliżej nieokreślone zwierze podobne do słonia, oraz szkane zielone naczynie, zwiastować będą zmartwychwstanie Polskiego Reggae. Aktualnie pracują nad drugą płytą.

Początek był tam gdzie sięga pamięć  …Odkąd w wieku 13 lat nauczyłem się kilku akordów na gitarze, już się z nią nie rozstaję, piszę piosenki po to żeby wyrazić to co czuję. Grałem z wieloma osobami z którymi doświadczyłem wielu muzycznych uniesień, muzyka to język który w zależności od tego kto go używa zawsze brzmi inaczej, dlatego nie mogę powiedzieć że któryś z tych mniejszych projektów był mniej lub bardziej ważny, każdy wpływał na następny, a wszystkie razem wpływają na to co dzieje się dziś.  W 1996 roku zostałem zaproszony na jamową próbę przez zespół Natura którego byłem w tamtym czasie wielkim fanem, wziąłem udział w sesji nagraniowej do płyty „Wielki Haj” i to było moje pierwsze doświadczenie pracy z profesjonalnymi muzykami, myślę, że korzystam z niego do dziś. Po kilku wspólnie zagranych koncertach promujących album, wyjechałem do Londynu ciekawy jak wygląda tamten świat. Jako pracownik budowlany w angielskiej firmie poznałem wielu bardzo ciekawych ludzi z Afryki, Karaibów, Bliskiego Wschodu, Wschodniej Europy z tak wielu krajów że nie sposób ich wszystkich wymienić, każdy z nich wniósł kawałek siebie w moje życie.  Będąc w Londynie ukończyłem kurs realizacji dźwięku, i ta wiedza również przydała mi się w nowym projekcie który rozpocząłem po powrocie do Polski, nagrałem demo z lokalnym składem Akapela pod nazwą Specjalis – niestety większość nagrań z tamtego okresu przepadła bez wieści. Uświadomiło mi to jednak że muzyka to dla mnie coś więcej niż hobby, coś więcej niż zabawa…  W 2007 roku zostałem zaproszony przez Premę i Sebastiana (byłego wokalistę, trębacza i saksofonisty zespołu Natura) do udziału w koncercie z okazji rocznicy ich wspólnej działalności. Koncert ściągnął bardzo wiele osób i przerósł oczekiwania organizatorów – zrozumiałem wtedy że ludzie potrzebują reggae, potrzebują właśnie tej konkretnej roots reggae wibracji która ma moc łączenia.  Choć rokowania były kiepskie postanowiłem odnaleźć muzyków i założyć zespół który będzie grał czyste, spójne, harmonijne roots reggae. Na początku 2007 roku było nas dwóch, a już na jesień tego samego roku zespół ComeYah w sześcioosobowym składzie zagrał pierwszy koncert w Świdnickim barze „Analog”, po wielu mniejszych i większych występach nagraliśmy demo „Analog Bar session”, a 2011 w „Pozytywnym Studio” w Nowym Sączu płytę „Na wschód” która rozeszła się w pełnym nakładzie.  We wrześniu 2012 odszedłem z zespołu.  …Podobno świat zewnętrzny to odbicie tego co jest w nas. Jestem tak samo niedoskonały jak świat który mnie otacza, ale uważam że dążenie do doskonałości to cel mój i każdego człowieka, a świadomość pozwala nam dokonywać właściwych wyborów. Ja wybrałem muzykę, jako pole na którym mogę wyrazić swoje odczucia.  Tym razem wychodzę naprzeciw temu co na mnie czeka, idę pewnym jednostajnym tempem.DAMIAN SYJONFAM & D'ROOTS BROTHERS

Początek był tam gdzie sięga pamięć

...Odkąd w wieku 13 lat nauczyłem się kilku akordów na gitarze, już się z nią nie rozstaję, piszę piosenki po to żeby wyrazić to co czuję.
Grałem z wieloma osobami z którymi doświadczyłem wielu muzycznych uniesień, muzyka to język który w zależności od tego kto go używa zawsze brzmi inaczej, dlatego nie mogę powiedzieć że któryś z tych mniejszych projektów był mniej lub bardziej ważny, każdy wpływał na następny, a wszystkie razem wpływają na to co dzieje się dziś.

Czytaj więcej: DAMIAN SYJONFAM & D'ROOTS BROTHERS

SKADYKTATORSKADYKTATOR

Jego Wysokość SKADYKTATOR!

Wladca - Artysta - Rewolucjonista

SKAdyktator aka Wielki Imperator albo, po prostu - Pan i Władca.

Zstąpilł na Ziemię, aby skadobro i skaprawda zatryumfowały i, aby wszyscy, już na zawsze, byli szczęśliwi.
Można nazwać go Prorokiem Najwyższego-Rytmu, ale to zdecydowanie zbyt pacyfistyczne określenie. Jedynym Celem Jego Ekscelencji jest permanentna SKArewolucja oraz uświadomienie odszczepieńcom ich błędów, grzeszności oraz nieuniknioności kary.

Czytaj więcej: SKADYKTATOR

DOBRA SIŁADOBRA SIŁA

Zespół pochodzi z Węgorzewa. Gra w stylu "Inna Mazur Style & Reggae fusion" i w rozbudowanym składzie: Jakub Wangin - perkusja & "przeszkadzajki"; Marek Hoffmann - gitara basowa; Radosław Humieńczuk - gitara & śpiew; Tomasz Jewuła - gitara & śpiew; Janusz Sauter - saksofon & śpiew; Dorota Tomaszewska - saksofon & śpiew; Paweł Raczyński - trąbki; Agata Łopiałło, Magdalena Maczan, - chórki; Dariusz Jodko- instr. klawiszowe, organy Hammonda.

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.