Wykonawcy 2016

marcus gadMARCUS GAD

Marcus Gad urodził się w wielokulturowej Nowej Kaledonii. Z tamtych ziem wykiełkowała jego muzyka wypełniona silnym przekazem krzewiącym bezwarunkową miłość, pokorę i humanizm. Marcus Gad od kilku lat podróżuje po świecie, przez wszystkie kontynenty od Afryki, przez Europę po Nową Kaledonię - od dżungli do wielkomiejskich aglomeracji. Napotkani tam ludzie, reprezentanci różnych kultur i ras są inspiracją i źródłem uniwersalnego przekazu muzyki Marcusa.

Po kilku latach podróży, w 2015 roku Marcus Gad powrócił na swoją wyspę by wydać swoją pierwszą EP "Soul Talk" w lutym 2015. Jego muzyka wyrasta z korzeni roots reggae i world music. Koncerty Marcusa to uczta dla wszystkich tych, którzy tęsknią za prawdziwym korzennym roots reggae spod znaku Burning Speara, Midnite, Twinkle Brothers.

Czytaj więcej: MARCUS GAD

grubsonGRUBSON

Pierwsza styczność GrubSona z kultura Hip-Hop & Rap nastąpiła w 1993r, a zaczął działać w tej dziedzinie na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała ekipa „Po-3na Różnica" .Dwa lata później do ekipy dochodzi Jaco, skład zmienia swoja nazwę na „Czwarta Zmiana" a|k|a „Twórca Skład". Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKLAD – „Przez cały czas" w 2001r. zespól rozpada się. Rok później powstaje nowy skład „Wolność Słowa" (GrubSon, GRF, Zorza, Aro) gdzie bity i nagrywki powstawały już na komputerze. W 2002 roku powstaje pierwsze demo W.S.quad – „Wolność Słowa" (GrubSon, GRF & Zorza), nagrane u GrubSona w warunkach domowych. Czas, chęci i inne wstrząsające wydarzenia nie dały szansy na przetrwanie grupy.

Czytaj więcej: GRUBSON

habakukHABAKUK

Habakuk to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od ćwierćwiecza. W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Wielokrotnie angażował się w niekonwencjonalne i odważne projekty muzyczne.

Wydana w roku 2007 płyta „A Ty Siej..." z utworami Jacka Kaczmarskiego w wersjach reggae otworzyła dla tej muzyki drzwi w ogólnopolskich mediach, co do tej pory wydawało się niemożliwe.
Nagranie tego albumu zaowocowało również występem Habakuka, jako pierwszego zespołu z Europy Wschodniej, na największym festiwalu świata, brytyjskim Glastonbury.

W roku 2015 ukazała się nagrana wraz z grupą Kalokagathos płyta „Regrowth", gdzie biały głos i tradycyjne pieśni zmiksowane są z reggae, elektroniką i dubstepem.
Z materiałem tym, grupa wystąpiła na największym festiwalu reggae w Europie – hiszpańskim Rototom Sunsplash 2015.

Czytaj więcej: HABAKUK

prałatPRAŁAT

Gorzowski Nawijacz znany również z takcih projektów jak Łomjah bwoy & White Elephant czy Robik Rejk. We wcześniejszych latach gościł dwa razy na scenie festiwalu razem z Gorzowskim zespołem Creska, zaś roku temu sceną soundsystemową zatrząsł razem z Łomjah Bwoy & White Elephant soundsystem'em.

Prałat razem z przyjaciółmi zaserwuje wam solidną dawkę Raggamuffin połączoną z hip hopowym brzmieniem. Jedno jest pewne, będzie ogień!

https://www.facebook.com/robikrejk1

https://www.facebook.com/LomjahBwoyWhiteElephant

https://www.facebook.com/Prałat

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.